Trwa ładowanie strony...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Blisko tysiąc uczniów rozpoczęło dziś w Sławnie nowy rok szkolny 2020/2021.

We wtorek, 1 września uczniowie po raz pierwszy od kilku miesięcy poszli do szkół. Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej nauka w nowym roku szkolnym będzie odbywała się w formie tradycyjnej.

Ze względu na bezpieczeństwo uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły, rozpoczęcie roku szkolnego nie miało charakteru zbiorowego i oficjalnego. W szkołach odbyły się wyłącznie spotkania organizacyjne dla uczniów. Ze względu na stan epidemii we wszystkich placówkach wprowadzono szereg reguł bezpieczeństwa, które będą obowiązywały uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz opiekunów. Dyrektorzy przeorganizowali również pracę stołówek, świetlic, czy godziny przerw tak, aby uczniowie jak najmniej się tłoczyli. Uczniowie przed wejściem do budynku zdezynfekowali ręce i ubrali maseczki ochronne. Podczas zajęć w klasach nie ma obowiązku zakrywania nosa i ust.

Zajęcia dydaktyczne dla uczniów rozpoczynają się w dniu 2 września 2020 roku.

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego życzymy wszystkim uczniom, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą, odkrywaniem nauki i jej praw, ale też odnajdywaniem siebie, i rozwojem własnych zainteresowań. Niech szkoła będzie dla Was także miejscem bezpiecznym, pełnym radości i wielu przyjaźni. Dyrektorom i nauczycielom oraz wszystkim pracownikom oświaty życzymy, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia. Rodzicom zaś życzymy, by ten nowy rok szkolny przyniósł wiele nadziei związanych z przyszłością ich dzieci.

Wyświetlono: 174

Facebook Twitter

Filmy

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Szkole Podstawowej nr
    1 września 2020
    Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Szkole Podstawowej nr...

Zobacz również

Powrót do góry