Trwa ładowanie strony...

O książkach, rodzinie i historii z Cezarym Harasimowiczem

Spotkanie z Cezarym Harasimowiczem

26 sierpnia 2020 r gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławnie był Cezary Harasimowicz. Powiedzieć o nim, że jest człowiekiem wielu talentów to mało, ponieważ spektrum jego działalności jest niezwykle szerokie – scenarzysta, dramaturg, aktor, pisarz .

Urodził się w Łodzi w 1955 r. Uczęszczał do szkoły muzycznej i uczył się grać na tubie. Ukończył Studium Aktorskiego przy Teatrze Polskim we Wrocławiu, a także Studium Scenariusza przy Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.Studiował polonistykę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a także historię sztuki w Londynie. Napisał scenariusze m.in. do takich filmów jak „300 mil do nieba”, „Bandyta” czy „Samotność w sieci”. Jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej. W swojej twórczości literackiej porusza niezmiernie ważne tematy i problemy współczesnego świata.

Spotkanie było połączone z promocjąjego najnowszej książki „Była sobie miłość”- epickiego opisu o najważniejszym uczuciu – o miłości. Na kanwie znanej legendy o Tristanie i Izoldzie autor zabrał czytelnika w podróż poprzez stulecia, od wczesnego średniowiecza aż po czasy współczesne. Jednakże podczas spotkania p. Cezary skupił się na treści innej książki zatytułowanej „Saga, czyli filiżanka, której nie ma”. Z opowieści tych wyłonił się fenomenalny obraz jego rodziny: wspomnienia i anegdoty o przodkach, obraz wielonarodowościowej Polski oraz doświadczenia rodziny autora podczas II wojny światowej. Nie zabrakło przy tym refleksji i humoru. Nasz gość opowiedział również o swojej pracy nad nowymi scenariuszami. Spotkaniu towarzyszyła niezmiernie miła atmosfera, za co serdecznie dziękujemy. Spotkanie zostało zrealizowane i współfinansowane przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławnie z Książnicą Pomorską w Szczecinie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki koordynowanego przez Instytut Książki.

 

Wyświetlono: 96

Facebook Twitter

Zobacz również

Powrót do góry