Trwa ładowanie strony...

O pasji i przygodach z Krzysztofem Nowakowskim w MBP w Sławnie

Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie gościła wyjątkową osobowość, jaką jest Krzysztof Nowakowski: pisarz, maszer, czyli człowiek podróżujący psim zaprzęgiem, adventurer, fotograf, redaktor naczelny gazety Aktywne Bory oraz portalu turystycznego o takiej samej nazwie; autor tekstów publikowanych w prasie.

Mąż i ojciec. Razem z żoną Darią od niemal siedemnastu lat podróżuje przez życie psim zaprzęgiem, organizując wyprawy w rejony polarne i startując w najdłuższych wyścigach psich zaprzęgów w Europie. W roku 2010 dwa psio-ludzkie zespoły prowadzone przez Darię i Krzysztofa objechały dookoła największe europejskie jezioro położone za kołem polarnym, Inarijarvi. Trzysta kilometrów pokonali w trzy dni. To był początek ich zmagań z Daleką Północą, o których opowiada  książka „23 kilometr". Od tamtego czasu odbyli wiele wypraw, przeżyli mnóstwo przygód i zostawili wiele śladów psich łap i płóz sań w Arktyce.

Na spotkanie autorskie z pisarzem przyszli uczniowie Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Sławnie oraz czytelnicy MBP. Było to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ autor wzbogacił je prezentacją, opowiadającą o tamtych doświadczeniach. Stopniowo przed słuchaczami wyłaniała się szczera, wzruszająca historia o psach i więziach rodzinnych  w roli głównej.

„23 kilometr” to poruszająca opowieść, której fabuła snuta jest z osobistym zacięciem autora-bohatera, gotowego  pozostawić wygodne pielesze domowe, by  realizować swoje marzenia. Historia opowiedziana w „23 kilometrze” niesie w sobie ogromny ładunek emocji i motywuje do działania, stąd też, wychodzący ze spotkania mogli poczuć pozytywną energię emanującą od autora.

Wyświetlono: 206

Facebook Twitter

Zobacz również

Powrót do góry