Trwa ładowanie strony...

Ulicami Sławna przeszedł Orszak Trzech Króli

„Cuda, cuda ogłaszają" - pod takim hasłem odbył się tegoroczny Orszak Trzech Króli. Wydarzenie, które odbyło się po raz drugi w Sławnie przyciągnęło kilkaset mieszkańców Sławna i regionu, którzy w koronach na głowach i ze śpiewnikami w rękach, przemierzali ulicami naszego miasta, by spotkać Świętą Rodzinę.

Orszak Trzech Króli to przedstawienie jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej. Odbywa się zawsze 6 stycznia w Święto Objawienia Pańskiego. W tym roku Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami blisko 900 miejscowości w Polsce i na świecie, w tym także w Sławnie. Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem “Cuda, cuda ogłaszają", które nawiązuje do kolędy „Dzisiaj w Betlejem”.

Orszak Trzech Króli w Sławnie uformował się po zakończeniu mszy w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Sławnie. Orszak rozpoczął się na pl. Wyszyńskiego i przeszedł ulicami: Mickiewicza, Podgrodzie, Kopernika, Jedności Narodowej, Polanowską, Kościelną i  zakończył się przed stajenką przy kościele pw. św. Antoniego w Sławnie. Na trasie przygotowano  scenki jasełkowe. Większość uczestników założyła papierowe korony na głowy, w ten sposób nawiązując do wizyty mędrców - biblijnych królów.  Na finalnej stacji królowie oddali pokłon świętej rodzinie. Dla wszystkich uczestników przygotowano ciepły posilek, a wydarzenie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

Wyświetlono: 259

Zobacz również

Adres

ul. Marie Curie-Skłodowskiej 9

76-100 Sławno

Kontakt

tel.: +48 (59) 810 30 51

e-mail: sekretariat@slawno.pl

Godziny otwarcia

w poniedziałki

od godz. 8:00 do 16:00

od wtorku do piątku

od godz. 7:00 do 15:00

Statystyki

Odwiedziń ogółem: 310374

Gości obecnie: 3

Powrót do góry