Trwa ładowanie strony...

Symboliczne otwarcie zmodernizowanego budynku SP2

Otwarcie SP2 w Sławnie

W piątek, 11 września 2020 roku odbyło się symboliczne otwarcie zmodernizowanego budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Sławnie.

Przed gmachem szkoły wszystkich zebranych gości, w imieniu swoim oraz Krzysztofa Frankensteina - burmistrza Sławna, przywitała Aneta Świątek - dyrektor szkoły. W uroczystości uczestniczyli m.in.: Wanda Jakubowska - radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, Bogusław Ogorzałek - Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty, Robert Stępień - zastępca Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, ks. Leszek Szurek - proboszcz parafii pw. WNMP w Sławnie, Marzena Łużyńska - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Sławnie oraz radni Rady Miejskiej w Sławnie, wójtowie i burmistrzowie gmin ościennych, władze powiatowe, prezesi miejskich spółek, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych, przedstawiciele wykonawcy inwestycji, grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły, a także społeczność lokalna.

Po przywitaniu gości Aneta Świątek nawiązała do historii szkoły, która działała w latach 1945-1999. W dalszej kolejności głos zabrał burmistrz Sławna.

"Reforma oświaty wymusiła zmiany. Przeprowadziliśmy w tym temacie badanie opinii wśród wszystkich rodziców w Sławnie dotyczące przyszłości miejskiej oświaty, a dokładnie, gdzie docelowo mają zostać zlokalizowane dwie szkoły podstawowe w mieście, po ustawowym wygaszeniu gimnazjum. Wyniki były jednoznaczne, dzięki zdobytej w ten sposób wiedzy mogliśmy zapoczątkować dalsze decyzje związane z reformą sławieńskiej oświaty, która najbardziej wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom rodziców i ich dzieci. Zadanie nie było łatwe, a dodatkowo skomplikowała je pandemia.  Ale poradziliśmy sobie z tym. Osobiście nie wyobrażam sobie, aby tutaj nie było szkoły. Jest ona w bezpiecznym miejscu pod względem komunikacyjnym. Jest blisko Sławieńskiego Domu Kultury, przy terenie zielonym z placem zabaw i siłownią zewnętrzną oraz dwoma halami sportowymi i stadionem miejskim" - powiedział burmistrz.

Następnie Krzysztof Frankenstein przekazał na ręce pani dyrektor symboliczny klucz do szkoły. Po przemówieniach, wszyscy goście mieli możliwość zwiedzenia zmodernizowanej placówki. W środku przygotowana była prezentacja multimedialna z remontu budynku oraz okolicznościowa wystawa przedstawiająca historię placówki.

Wyświetlono: 136

Facebook Twitter

Zobacz również

Powrót do góry