Trwa ładowanie strony...

Narodowe Czytanie 2020

Narodowe czytanie

Tradycją Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławnie jest udział w ogólnopolskiej akcji czytania największych dzieł polskiej literatury, jaką jest Narodowe Czytanie.

Po raz pierwszy Narodowe Czytanie zostało zorganizowane w 2012 roku z inicjatywy Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W tym roku bohaterką jest „Balladyna” Juliusza Słowackiego, wybitne dzieło polskiego romantyzmu, dramat, który łączy realizm i fantastykę.

Do udziału w Narodowym Czytaniu 2020 zaprosiliśmy pracowników i podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Sławnie oraz pracowników Urzędu Miejskiego w Sławnie. Opowieść o dwóch siostrach Balladynie i Alinie, osadzona na tle baśniowych dziejów, stała się inspiracją dla wielu artystów.  Natchnęła ona również pracowników i podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Sławnie, którzy wspólnie z bibliotekarkami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławnie czytali fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Odpowiednia oprawa muzyczna, scenografia, dbałość o szczegóły znakomicie dobrane kluczowe fragmenty utworu, a także interpretacja sprawiła, że za sprawą „Balladyny” spędziliśmy malinowo- romantyczne przedpołudnie. Wspólne  czytanie przyniosło wiele emocji i radości wszystkim uczestnikom oraz  zaowocowało nowymi pomysłami do działania. Ucztą literacką tegorocznego Narodowego Czytania jest filmik z fragmentami „Balladyny” w interpretacji pracowników Urzędu Miejskiego w Sławnie zamieszczony na profilu FB Biblioteki.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy zechcieli przyłączyć się razem z nami do pięknej akcji promowania polskiej literatury.

Wyświetlono: 88

Facebook Twitter

Zobacz również

Powrót do góry