Trwa ładowanie strony...

W plenerze z Magdą Omilianowicz

Kolejne plenerowe spotkanie autorskie zorganizowane przez MBP w Sławnie na Placu Sportowym obok siłowni na świeżym powietrzu odbyło się 4 sierpnia 2020.

Tym razem gościliśmy p. Magdę Omilianowicz – dziennikarkę, reportażystkę, zajmującą się tematyką społeczną i podróżniczą, dla której bardzo bliska jest literatura faktu. M. Omilianowicz jest autorką m.in takich książek jak: „Fajbus. 997 przypadków z życia”, który stanowi wywiad rzekę z legendarnym dziennikarzem kryminalnym Michałem Fajbusiewiczem. W jej dorobku znajduje się „ Studium zła” – historia tzw. „Wampira z Bytowa”, czy też książka " Pod podszewką świata’, w której czterej podróżnicy rozmawiają o świecie, przygodach i filozofii podróżowania.

Pretekstem do spotkania była niedawno wydana książka pt. „Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki”. Książka ta to świadectwo kobiet mierzących z nałogiem, to rozmowy z ekspertami, terapeutami, psychologami pracującymi z ludźmi uzależnionymi. Autorka rozmawia z kobietami, których życiem zawładnął alkohol. Pani Magda Omilianowicz nie boi poruszać w swoich książkach tematów ważnych społecznie, a zarazem arcytrudnych. Realizm narracji inspiruje czytelnika do podejmowania działań w kierunku zmiany stylu, bądź też sposobu życia.

W profesjonalny sposób spotkanie z autorką poprowadził pedagog, socjoterapeuta Waldemar Kosek, który na co dzień pracuje z ludźmi walczącymi z uzależnieniami. Doświadczenie prowadzącego, osobowość autorki sprawiły, że dyskusja nabierała żywego, emocjonującego charakteru, podczas którego poszukiwano odpowiedzi, dlaczego kobiety coraz częściej sięgają po alkohol i jak temu zaradzić.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Rozmowy przy wspólnym stole” we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Już 18 sierpnia 2020 zapraszamy na kolejne spotkanie tym razem gościem specjalnym będzie Anna Dziewit- Meller.

Wyświetlono: 88

Facebook Twitter

Zobacz również

Powrót do góry