Trwa ładowanie strony...

Konkurs literacki „ Moje miejsce – nasza historia”

Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie oraz  Obserwator Lokalny zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Sławnie do udziału w konkursie literackim, pt. „Moje miejsce- nasza historia” organizowanym w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2019.

Konkurs pod patronatem Burmistrza Miasta Sławno ma na celu upowszechnianie wiedzy o Sławnie i najbliższej okolicy – jego skomplikowanej przeszłości, żyjącej w opowieściach rodzinnych, tej odległej i tej bliskiej.

Tegoroczne hasło – Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa brzmi „W drodze”, tym samym zaprasza do poszukiwania historii okolicy i jego mieszkańców poprzez aspekt drogi. Namawia do odkrywania śladów ludzi, okolicy, miejsc najbliżej położonych.

A może autorzy prac zechcą potraktować ten termin metaforycznie i odnajdą okoliczne drogi w historiach rodzinnych, historiach sąsiadów i okolicznych mieszkańców.

Prace o objętości do 5 stron tekstu należy przesłać lub dostarczyć w terminie do 11 października 2019 r. na adres: Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie, ul. Rapackiego 16A, 76-100 Sławno  lub na adres e-mail biblioteka@slawno.pl dopiskiem: konkurs literacki.

  1. Regulamin konkursu,
  2. Zgoda – oświadczenie rodziców/opiekunów
Facebook Twitter

Podobne wydarzenia

Powrót do góry