Trwa ładowanie strony...

Liderki z awansem do Mistrzostw Polski Młodziczek!

Zwycięstwem nad szczypiornistkami UKS Morski Sianów 21:13 (11:9) zawodniczki UKS Lider Sławno umocniły się na czele tabeli Zachodniopomorskiej Ligi Młodziczek i już na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zapewniły sobie co najmniej tytuł wicemistrzyń województwa w roczniku 2005. Decydujące o końcowej klasyfikacji spotkanie rozegrane zostanie za niespełna 1,5 miesiąca w Szczecinie.

Niedzielna potyczka z zespołem z Sianowa od początku cechowała się dużą nerwowością. Sporo niewymuszonych strat było podyktowaną dużą stawką spotkania. Szybciej swoją grę uporządkowały Liderki i w 15 minucie prowadziły 7:3. Sześć minut później było już jednak 9:8 i przyjezdne złapały drugi oddech. Do przerwy prowadziliśmy 11:9. Po zmianie stron pierwszych osiem minut należało zdecydowanie do naszego zespołu. Wygraliśmy ten fragment 5:1 i tablica świetlna wskazywała wynik 16:10. Od tej pory grało się nam zdecydowanie swobodniej kontrolując wydarzenia na boisku. Ostatecznie zwyciężyliśmy 21:13, a co warte uwagi aż 8 zawodniczek wpisało się dzisiaj na listę strzelczyń.

Na brawazasługuje cała drużyna, za zaangażowanie w grę obronną, za determinację w chwilach, gdy nie wszystko szło po naszej myśli, za serce zostawione na parkiecie. Zespół po raz kolejny pokazał, że drzemie w nim ogromny potencjał. Na tyle duży, że będąc zespołem zdecydowanie najmłodszym w ligowej stawce zapewniliśmy sobie awans do mistrzostw Polski na dwie kolejki przed końcem rozgrywek. To ogromny sukces dla tak młodego klubu jak nasz, bowiem istniejemy trochę ponad 3 lata. Dodatkowo to wydarzenie historyczne, bowiem żadna drużyna ze Sławna nie występowała dotychczas w klubowych Mistrzostwach Polski, których pierwsza faza rozegrana zostanie na początku maja.

Tradycyjnie duże słowa podziękowania składamy na ręce rodziców, najbliższych, ale i innych fanów naszego klubu, którzy dzisiaj zjawili się na trybunach hali SP3.

UKS Lider Sławno: Bieżuńska Daria – Bajtek Dagmara, Chwojnicka Zofia, Izdebska Sandra, Kowalska Aleksandra, Leśniewska Daria, Mariak Julia, Michalak Paulina, Miranowicz Hanna, Myślińska Agata, Siemińska Lena, Sulikowska Natalia, Szygenda Amelia, Warać Zuzanna, Zaborowska Hanna, Żuchowska Julia. Brakowało chorej Natalii Sulikowskiej. (UKS Lider Sławno)

Wyświetlono: 262

Zobacz również

Adres

ul. Marie Curie-Skłodowskiej 9

76-100 Sławno

Kontakt

tel.: +48 (59) 810 30 51

e-mail: sekretariat@slawno.pl

Godziny otwarcia

w poniedziałki

od godz. 8:00 do 16:00

od wtorku do piątku

od godz. 7:00 do 15:00

Statystyki

Odwiedziń ogółem: 310318

Gości obecnie: 3

Powrót do góry