Trwa ładowanie strony...

Gratulacje dla zawodników MKS Święc Sławno

Wręczenie nagród dla zawodników MKS Święc Sławno

We wtorek, 13 października 2020 roku Krzysztof Frankenstein – burmistrz Sławna gościł w sławieńskim ratuszu zawodników i trenerów klubu MKS Święc Sławno.

Powodem spotkania były znakomite wyniki sportowe sławieńskich sportowców. Z tej okazji burmistrz Sławna wręczył sportowcom dyplomy i nagrody, jednocześnie dziękując za całokształt dotychczasowych osiągnięć sportowych.

„Wasz sportowy sukces jest wspaniałą promocją naszego miasta.  Dzisiejsze spotkanie to nie tylko wręczenie nagród i wyróżnień, to przede wszystkim wspaniała okazja, żeby złożyć na ręce nagrodzonych sportowców i trenerów gratulacje, a także powiedzieć Wam „dziękuję” za wszystkie sportowe emocje, których nam dostarczacie. Trzymam mocno kciuki za Wasze dalsze sportowe sukcesy, których wierzę, że będzie coraz więcej” – powiedział burmistrz Sławna.

Wyróżnienia z rąk burmistrza otrzymali:

- Maksymilian Karpiński - halowy mistrz województwa młodzików w skoku wzwyż,  mistrz województwa młodzików w skoku wzwyż (Szczecin 29.08.2020 r. – 184 cm); mistrz makroregionu w skoku wzwyż (Poznań 13.09.2020 r. – 180 cm). Ponadto Maksymilian uzyskał kwalifikację na Mistrzostwa Polski Młodzików (Słupsk 26.09.2020 r. – 175 cm). Tegoroczne rekordy życiowe to 100 m – 12.57 sek. (V klasa sportowa), skok wzwyż – 184 cm (III kl. sport.).

- Jakub Wilczewski – halowy wicemistrz młodzików w skoku wzwyż – 170 cm; mistrz województwa młodzików w skoku w dal – 5,60 m (V kl. sport.) oraz wicemistrz w skoku wzwyż – 176 cm (IV kl. sport.); brązowy medalista makroregionu w skoku wzwyż – 175 cm;  Mistrzostwa Polski Młodzików (Słupsk 26.09.2020 r. - XV miejsce – 170 cm).

- Jakub Korowajczyk – Mistrz Polski dzieci w kategorii 13 lat w skoku wzwyż -  Ogólnopolski  Finał Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi- 06.09.2020 r. - 173 cm (V kl. sport.).

- Maja Gondek – Mistrzyni Polski dzieci w kategorii 11 lat w skoku wzwyż - Łódź 05.09.2020 r. - 145 cm (IV kl. sport. - wyrównany ogólnopolski rekord Czwartków LA).

Ponadto listy gratulacyjne za dobre wyniki sportowe otrzymali:

- Julia Recka – finalistka Ogólnopolskiego Finału Czwartków LA – VII miejsce na dystansie 300 m – 47.59 sek. (V kl. sport.).

- Gracjan Sroka (16 lat – junior młodszy) nominowany do zaplecza kadry narodowej; uzyskał obiecujące wyniki na dystansie 200 m (Hala Toruń – 24.48 sek., mityng Sucha Beskidzka – 24.95 sek.), wynikiem 176 cm (IV kl. sport.) w skoku wzwyż wywalczył kwalifikację na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Radomiu.  

- Igor Buze – finalista Ogólnopolskiego Finału Czwartków LA – VIII miejsce na dystansie 300 m – 50.61 sek.; III miejsce w Małym Memoriale im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach w skoku w dal – 4,00 m.

- Bartosz Kasprzak – finalista Ogólnopolskiego Finału Czwartków LA – VI miejsce w skoku w dal – 4,11 m; I miejsce w Małym Memoriale im. Ireny Szewińskiej w rzucie piłeczką palantową – 41,0 m.

- Oskar Piwowarczyk – zdobywca IV miejsca w hali w skoku wzwyż młodzików – 150 cm; brązowy medal mistrzostw województwa (Szczecin 29.08.2020 r.) w rzucie oszczepem – 26,43 m ; X miejsce w mistrzostwach makroregionu (Poznań 13.09.2020 r.) w rzucie oszczepem – 30,90 m (R.Ż.) oraz X miejsce w skoku wzwyż – 145 cm. 

Nagrody za poprawę własnych rekordów życiowych oraz za pierwsze sukcesy w zawodach otrzymali także: Marcel Wieczorek, Martyna Jabłońska, Tomasz Lewandowski, Marcel Kopera, Julia Gorczyca, Jakub Mikołajczak, Jakub Gorczyca, Julia Wieczorek, Filip Matulka, Szymon Kamelski.   

Wyświetlono: 170

Facebook Twitter

Zobacz również

Powrót do góry