Trwa ładowanie strony...

Wielkie, czerwone serce przy SP3 w Sławnie

Metalowe serce przy SP3

Przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 3 w Sławnie stanęło wielkie, czerwone, metalowe serce, które jest wielkogabarytowym koszem na plastikowe nakrętki.

Serce zakupione zostało ze środków Rady Rodziców, przy wsparciu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sławnie oraz instytucji wspierających działalność szkoły. Zakup serca ma charakter ekologiczno-edukacyjny. Dzięki temu istnieje możliwość nauki dzieci segregacji odpadów, co ma realny wpływ na mniejsze zużycie surowców potrzebnych do wyprodukowania plastików.

Nakrętki z serca odbierane będą przez MPGKiM w Sławnie, a po uzyskaniu odpowiedniej ilości ufundowana zostanie nagroda dla szkoły. Symbolicznego odbioru serca dla szkoły dokonały Dagmara Wojtczak – dyrektor SP3 w Sławnie oraz Izabela Sawicka-Gałkowska – przedstawiciel Rady Rodziców.

Jakie zakrętki zbieramy? Z plastikowych butelek, zakrętki po nabiale czy soku w kartonie, różnego rodzaju nakrętki po kosmetykach, płynach do prania, płukania czy innych środkach czyszczących. Nadają się także pojemniki po Kinder Niespodziankach czy plastikowe dozowniki. Nakrętki powinny być oczyszczone i pozbawione tekturowych, plastikowych czy metalowych elementów.

Wyświetlono: 104

Facebook Twitter

Zobacz również

Powrót do góry