Trwa ładowanie strony...

Kolejne laptopy dla sławieńskich szkół

Sławieński samorząd zakupił kolejne komputery dla sławieńskich uczniów w ramach projektu „Zdalna Szkoła +”. Tym razem zakupiono 28 laptopów marki DELL o łącznej wartości blisko 75.000,00 zł.

Projekt „Zdalna Szkoła +” jest kolejnym etapem i odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu pandemii.  W ramach kolejnej edycji programu gminy otrzymały od 35 do 165 tysięcy złotych na zakup laptopów i tabletów. To, jaka kwota trafiła do gminy uzależniona była od liczby rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie danej gminy i korzystających z gminnego wsparcia.

"Otrzymaliśmy kwotę 74.697,80 zł na zakup kolejnych komputerów. Zostały one już dostarczone do urzędu i w najbliższych dniach trafią do sławieńskich szkół"  - mówi Krzysztof Frankenstein - burmistrz Sławna.

Komputery trafią do dzieci jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego. To kolejna ich partia w ramach rządowego programu „Zdalna Szkoła”. W pierwszej edycji do sławieńskich uczniów trafiło 26 laptopów za kwotę blisko 70.000,00 zł. W sumie dzięki pomocy rządowej udało się zakupić 54 laptopy za łączną kwotę 144.546,40 zł. Sprzęt po zakończeniu pandemii będzie wykorzystywany przez szkoły.

Zakup sprzętu sfinansowany został w ramach realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

cppc_naklejka_140x34_v01.jpg

Wyświetlono: 252

Facebook Twitter

Zobacz również

Powrót do góry