Trwa ładowanie strony...

Podsumowanie akcji „ ZNICZ 2019”

Policyjna akcja ZNICZ 2019 w całym kraju prowadzona była od 31 października do 4 listopada. Na terenie naszego powiatu w ciągu minionych 5 dni wzmożonych działań sławieńscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego poruszających się pojazdami jak i pieszo. Zwracali także uwagę na osoby, które odwiedzały groby najbliższych.

W czasie policyjnej akcji „ZNICZ 2019” funkcjonariusze sławieńskiej komendy podejmowali czynności, które miały przede wszystkich charakter informacyjno – pomocowy. Czuwali oni nad płynnością ruchu w rejonie głównych ciągów komunikacyjnych, jak również patrolowali okolice cmentarzy i parkingów, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających. Do akcji włączyli się także harcerze z 12 LWDH „ Drzewianie”, którzy wspólnie z funkcjonariuszami w rejonie cmentarza komunalnego pomagali w organizacji ruchu, przyjezdnym udzielali niezbędnych informacji.

W ciągu 5 dni działań nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, doszło do 9 kolizji drogowych Policyjne apele o nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu, szczególnie w czasie zwiększonego ruchu na drogach przyniosły pozytywny efekt. Niestety jeden kierowca stracił na 3 miesiące prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km na godzinę w terenie zabudowanym. 41-letni mieszkaniec powiatu puckiego jechał passatem z prędkością 105 km/h, przekraczając tym samym prędkość o 55 km.

Dziękujemy harcerzom z 12 LWDH „ Drzewianie” za pomoc w działaniach, a kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo.

Pomimo zakończenia akcji „Znicz 2019” apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach, zaś do pieszych o stosowanie elementów odblaskowych bez względu na to czy znajdują się na chodniku bądź poboczu, w obszarze zabudowanym czy niezabudowanym, drodze oświetlonej lub tam gdzie nie ma latarni.

asp. Kinga Warczak

Wyświetlono: 159

Zobacz również

Adres

ul. Marie Curie-Skłodowskiej 9

76-100 Sławno

Kontakt

tel.: +48 (59) 810 30 51

e-mail: sekretariat@slawno.pl

Godziny otwarcia

w poniedziałki

od godz. 8:00 do 16:00

od wtorku do piątku

od godz. 7:00 do 15:00

Statystyki

Odwiedziń ogółem: 237194

Gości obecnie: 2

Powrót do góry