Trwa ładowanie strony...

Program Wojewódzkich Obchodów Święta Niepodległości w Sławnie

Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc, Burmistrz Miasta Sławno Krzysztof Frankenstein oraz Dowódca 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Maciej Jabłoński serdecznie zapraszają do udziału w Wojewódzkich Obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które w tym roku odbędą się 11 listopada 2019 roku w Sławnie.

Z myślą o mieszkańcach Sławna i regionu zaplanowano wiele atrakcji, które uczczą to wyjątkowe wydarzenie. O godz. 10:00 na Cmentarzu Komunalnym w Sławnie odbędzie się ceremonia złożenia kwiatów pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza i Krzyżem Katyńskim.

Następnie o godz. 10:30 rozpocznie się uroczysta msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP, z udziałem m.in. pocztów sztandarowych i Orkiestry Dętej im. Ziemi Sławieńskiej.

Uroczystości patriotyczne, według ceremoniału wojskowego, odbędą się o godz. 12:00 na pl. Wyszyńskiego. Rozpoczną się od złożenia meldunku Dowódcy 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, następnie w asyście Orkiestry Wojskowej ze Szczecina wspólnie odśpiewamy Hymn Polski w ramach programu Niepodległa do Hymnu oraz na maszt wciągnięta zostanie flaga państwowa. Uroczystość zakończą koncerty patriotyczne zespołu Szczecinianie oraz Orkiestry Dętej im. Ziemi Sławieńskiej.

Na placu trwać również będzie piknik rodzinny - pokaz wyspecjalizowanego sprzętu wojskowego, mobilnego stanowiska dowodzenia, pojazdów służb mundurowych. Ponadto stoiska edukacyjno-promocyjne, grochówka, rogale świętomarcińskie i wiele innych atrakcji.

Uczcijmy wspólnie najważniejsze święto! Zaśpiewajmy razem z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami Hymn Polski oraz aktywnie uczestniczmy w tym wyjątkowym święcie w Sławnie!

Wyświetlono: 553

Zobacz również

Adres

ul. Marie Curie-Skłodowskiej 9

76-100 Sławno

Kontakt

tel.: +48 (59) 810 30 51

e-mail: sekretariat@slawno.pl

Godziny otwarcia

w poniedziałki

od godz. 8:00 do 16:00

od wtorku do piątku

od godz. 7:00 do 15:00

Statystyki

Odwiedziń ogółem: 237181

Gości obecnie: 1

Powrót do góry