Trwa ładowanie strony...

Dofinansowanie w ramach programu „Mój Prąd”

Ministerstwo Energii we współpracy z Ministerstwem Środowiska przygotowało program dofinansowania instalacji fotowoltaicznych "Mój Prąd" skierowany do gospodarstw domowych.

Projekt zakłada dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych kwotą do 5 tys. zł. Nowy program ma pomóc zrealizować zobowiązania klimatyczne wobec Unii Europejskiej.

Kiedy rozpoczyna się program?

Program został ogłoszony 23 lipca 2019. Jednak istotny jest termin wymiany licznika przez operatora systemu dystrybucyjnego (zakład energetyczny) – przyłączenie musi zostać wykonane po ogłoszeniu konkursu. Zgodnie z danymi ministerstwa środowiska program rozpocznie się na początku września.

Ile wyniesie dotacja z programu - "Mój Prąd''?

Wysokość dofinansowania w formie do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji fotowoltaicznej, nie więcej niż 5 tys. zł. Koszty kwalifikowane są to koszty zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej. Należy również pamietać, że jeżeli wnioskodawca otrzymał dofinansowanie lub jest w trakcie realizacji inwestycji fotowoltaicznej w ramach innego programu, nie może ubiegać się o ponowne wsparcie w ramach programu "Mój Prąd".

Dla kogo program ,,Mój Prąd"?

Program "Mój prąd" skierowany jest do gospodarstw domowych, a beneficjentami będą mogły zostać wyłącznie osoby fizyczne.

Kiedy złożyć wniosek?

Dofinansowanie z programu "Mój prąd" można otrzymać, gdy instalacja zostanie zgłoszona po oficjalnym uruchomieniu programu. Osoby które już korzystają z instalacji fotowoltaicznej lub zgłoszą ją do zakładu energetycznego przed startem projektu, nie otrzymają dotacji. Wniosek trzeba będzie złożyć dopiero po zakończeniu inwestycji.

 Założenia szczegółowe programu znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/energia/program-moj-prad-zalozenia-szczegolowe

Wyświetlono: 201

Zobacz również

Adres

ul. Marie Curie-Skłodowskiej 9

76-100 Sławno

Kontakt

tel.: +48 (59) 810 30 51

e-mail: sekretariat@slawno.pl

Godziny otwarcia

w poniedziałki

od godz. 8:00 do 16:00

od wtorku do piątku

od godz. 7:00 do 15:00

Statystyki

Odwiedziń ogółem: 112058

Gości obecnie: 2

Powrót do góry