Trwa ładowanie strony...

15 tysięcy maseczek dostarczonych do służb medycznych i mieszkańców Sławna

Dobiegają końca działania związane z dystrybucją maseczek ochronnych wśród mieszkańców Sławna. Do mieszkańców i wielu instytucji trafiło łącznie ponad 15 tysięcy maseczek wielokrotnego użytku!

Miasto Sławno zorganizowało akcję wyposażania mieszkańców w maseczki ochronne. Decyzją Krzysztofa Frankensteina – Burmistrza Miasta Sławno zakupionych zostało 11.000 szt. maseczek ochronnych wielokrotnego użytku. Ponadto zorganizowano trzy zespoły, składające się z pracowników miejskich jednostek, których zadaniem jest szycie maseczek i kombinezonów ochronnych.

Trzy zespoły pracujące przy szyciu maseczek i kombinezonów ochronnych

Przypomnijmy, że zadaniem pierwszego zespołu, który funkcjonuje w Przedszkolu Miejskim nr 4, jest wykrajanie materiału i przygotowanie go do szycia kombinezonów ochronnych. Zadaniem drugiego zespołu, zlokalizowanego w Miejskiej Bibliotece Publicznej, jest wykrajanie i przygotowanie materiału do szycia maseczek ochronnych. Trzeci zespół, pracujący w świetlicy środowiskowej,  zszywa gotowe elementy. Łącznie w trzech zespołach pracuje blisko 30 osób. Panie do dnia dzisiejszego uszyły 6500 maseczek oraz blisko 100 kombinezonów ochronnych. Docelowo uszytych zostanie 20.000 maseczek i ponad 200 kombinezonów!

Niezbędne materiały do szycia maseczek i kombinezonów zostały zakupione przez sławieński samorząd. Zakupiono m.in. flizelinę medyczną, gumki do szycia maseczek, nici, nożyczki itp.  Dodatkowo, dzięki wsparciu Dominika Margielewskiego – Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, nieodpłatnie dwie belki materiału do szycia przekazał Tadeusz Burdukiewicz ze sklepu ogrodniczego przy ul. Koszalińskiej w Sławnie. Także radni Rady Miejskiej w Sławnie nieodpłatnie przekazali 1060 mb gumki do szycia maseczek. Dziękujemy za wsparcie!

W pierwszej kolejności maseczki były dezynfekowane i pakowane wraz z ulotką informacyjną do kopert. Następnie dostarczane były bezpośrednio do domostw bądź do skrzynek pocztowych. Dystrybucją maseczek zajęli się pracownicy Urzędu Miejskiego w Sławnie oraz radni Rady Miejskiej w Sławnie.

Środki ochronne dla służb medycznych, mundurowych i innych jednostek

Ponadto Urząd Miejski w Sławnie dostarczył środki ochronne w postaci maseczek, płynów dezynfekujących oraz kombinezonów ochronnych do różnych instytucji.  Środki trafiły m.in. do pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Policji, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, Szpitala Powiatowego w Sławnie, sławieńskich przychodni lekarskich, Domu Hospicyjno-Opiekuńczego Caritas im. Bpa Czesława Domina w Darłowie oraz miejskich spółek.

Odbierz swoją maseczkę

Osoby, które z różnych przyczyn nie otrzymały maseczki ochronnej, będą mogły odebrać ją od czwartku, 30 kwietnia 2020 roku, w dwóch punktach miasta. Pierwszy punkt funkcjonować będzie w sławieńskim ratuszu ( punkt podawczy) w godz. 08:00 – 12:00. Drugi punkt funkcjonować będzie w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sławnie, w godz. 12:00 – 13:30. Maseczki ochronne będą wydawane do wyczerpania zapasów wyłącznie mieszkańcom Sławna, na podstawie okazania dokumentu tożsamości. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie maseczki ochronne.

Jak prawidłowo ubrać i zdezynfekować maseczkę?

 Przed użyciem maseczki dokładnie umyj lub zdezynfekuj ręce. Przyłóż maseczkę starannie do twarzy w okolicy ust i nosa i rozłóż ją tak, by dobrze przywierała. Nigdy nie dotykaj maseczki w trakcie jej noszenia. Jeśli ci się to zdarzy, dokładnie umyj lub zdezynfekuj ręce. Wymień maseczkę higieniczną na nową, kiedy stanie się wilgotna. Jeśli chcesz zdjąć maseczkę, to bez dotykania przedniej części chwyć za wiązanie z tyłu i ściągnij ją. W celu zdezynfekowania maseczki należy zamoczyć ją we wrzącej wodzie i pozostawić do osuszenia.

Wyświetlono: 253

Zobacz również

Adres

ul. Marie Curie-Skłodowskiej 9

76-100 Sławno

Kontakt

tel.: +48 (59) 810 30 51

e-mail: sekretariat@slawno.pl

Godziny otwarcia

w poniedziałki

od godz. 8:00 do 16:00

od wtorku do piątku

od godz. 7:00 do 15:00

Statystyki

Odwiedziń ogółem: 237157

Gości obecnie: 1

Powrót do góry